Dobrý den,
rád bych se zeptal co jsou to ty pevné náklady za ujeté kilometry a proč se u Vaší společnosti nehradí ?
Ondřej Kopecký, Benešov
Dobrý den,
pevné náklady jsou finanční prostředky, které by poškozený musel vynaložit na provoz svého havarovaného vozidla představované například počtem ujetých kilometrů, životností vozidla, opotřebením pneumatik, náklady na provozní náplně a mazadla a náklady na opravy včetně běžné údržby. Tyto náklady pojišťovny za normálních okolností odečítají z faktury od obyčejné autopůjčovny. Zjišťují je snadno z předávacího protokolu odečtením stavu tachometru po předání a vrácení vozu a běžně se pohybují v rozmezí 2 – 6 Kč za najetý kilometr dle značky, typu a stáří předmětného vozu atd. Sazby u jednotlivých pojišťoven se mírně liší. S našimi náhradními vozy tyto náklady nehradíte ani Vám nebudou zpětně odečteny, protože pojišťovnám ručíme za to, že poskytnuté náhradní vozidlo je stejné, nebo nižší kategorie (třídy) jako Váš poškozený vůz a naše denní sazby jsou nejnižší v ČR. Navíc nezáleží na délce opravy Vašeho vozu, naše denní sazba je stále stejná.
nahradnivozidlo.cz

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je tedy rozdíl mezi autopůjčovnou a Vámi. Předem děkuji za odpověď.
Lukáš Novotný, Poděbrady
Dobrý den,
v běžné autopůjčovně si může pronajmout vozidlo každý. Tedy i člověk bez vlastního vozu, který obvykle neřídí a rád by vyrazil např. na dovolenou. Stejně tak si ho tak může půjčit cizinec bez trvalého, nebo přechodného bydliště v České Republice, kdokoliv kdo má svůj vůz zrovna v autoservisu třeba jen na výměnu oleje, dokonce i řidič, který třeba i Vás právě naboural, atd. Naše náhradní vozidla poskytujeme výhradně lidem poškozeným při dopravní nehodě popř. těm, kteří se pro tento případ připojistili.
nahradnivozidlo.cz

Zdravím Vás,
rád bych se zeptal, zda mi můžete poskytnout náhradní vozidlo i v případě, že mám havarovaný vůz, ale viníkem dopravní nehody jsem byl uznán já ?
Jiří Pánek, Louny
Dobrý den,
ano, ale pouze v případě, že máte uzavřenou havarijní pojistku s připojištěním náhradního vozidla po dobu opravy.
nahradnivozidlo.cz
Ne, to bohužel nemám. Mám pouze povinné ručení. A nešlo by to ani v případě, že bych si tím pádem náhradní vozidlo hradil sám?
Jiří Pánek, Louny
Ještě jednou dobrý den,
ne, nešlo. Je nám líto. Můžeme Vám pouze doporučit klasický pronájem podobných vozidel jako poskytujeme my, ale s jinými podmínkami a denními sazbami (které jsou přes to velmi výhodné). V případě zájmu najdete odkaz na úvodní straně našeho webu www.nahradnivozidlo.cz
nahradnivozidlo.cz

Dobrý den,
jak mám dopředu vědět jak dlouho bude trvat oprava mého vozu Renault Laguna, když mi i v autorizovaném servisu sdělili, že potrvá 10 – 14 dní ? Oslovil jsem několik autopůjčoven a všude po mě chtějí vědět na jak dlouho jejich auto budu potřebovat, protože se s počtem dní mění sazby na den. Nechci zvolit kratší dobu a pak náhodou doplácet ve zvýšené sazbě, ale ani nechci zvolit delší výpůjčku a pak mít třeba vůz opravený dřív.
Jan Setínský, Praha 9
Dobrý den,
u nás není třeba znát přesnou dobu trvání opravy. Při rezervaci nebo předání náhradního vozidla udáte pouze přibližnou délku opravy Vašeho vozu a případné prodloužení nebo zkrácení vyřídíte dle aktuální situace po telefonu. O výši denní sazby se nemusíte starat, protože pouze u nás je stále stejná.
nahradnivozidlo.cz

Dobrý den,
naše společnost má poškozené vozidlo po dopravní nehodě a máme nárok na náhradní vůz po dobu opravy ze zákonného pojištění odpovědnosti viníka. Naše firemní vozidlo ale používá více řidičů (2-3) a jezdíme často i do zahraničí (Německo, Rakousko). U jiných autopůjčoven to je buď zakázané nebo za velký příplatek, který nám pak ale pojišťovna určitě neproplatí. Můžeme se zeptat jak je to u Vás ?
ASTACUS, s.r.o., Praha 1
Dobrý den,
jelikož nejsme autopůjčovna, ale poskytovatelé náhradních vozidel, můžete naše vozidla užívat tak, jak jste to dělali doposud a jak jste zvyklí. Tzn. že není omezen počet řidičů a samozřejmostí je i souhlas s vycestováním mimo území ČR. Všechny tyto služby jsou navíc bez jakéhokoliv příplatku.
nahradnivozidlo.cz